Історія гімназії
В 1863р. в с. В’язовець було відкрито школу в приватному будинку. Це була церковно-приходська школа. В 1870 р. взята у відання Міністерства Народної освіти, а в 1886 р. 15 листопада повернута в відання духовного відомства з утриманням вчителя за рахунок прихожан. Селяни сплачували вчителю 200 крб. на рік. В школі навчалися 35 учнів чоловічої статті. Навчав дітей один учитель. Закінчували школу щорічно не більше 4-5 учнів. Жінки зовсім не навчалися. В школі панувала палочна дисципліна, викладання велося російською мовою і зводилось до зазубрювання церковних книг. Жодному учневі, вихідцеві із селян, не вдалося вступити вчитися далі. Лише син місцевого священника вступив в медичний заклад і став лікарем.
В 1913 році в школі навчалися до 30 учнів, яких навчали два вчителі, а закінчували школу – 4-6 хлопчиків.
В 1921 р. в селі було відкрито початкову школу, в якій навчалися діти селян. В школі зникла палочна дисципліна
В 1930 році відкрито семирічну школу.
В 1936 році була побудована двоповерхова школа. Велика робота була проведена серед населення по ліквідації неписьменності. На той час неписьменними була більша частина населення – 75%. Ліквідація неписьменності, в основному. Була завершена в 1933 році.
Напередодні 1941 р. в школі навчались 250 учнів і навчали їх 12 вчителів. При школі працювала бібліотека та гуртки художньої самодіяльності.
Під час війни нова двоповерхова школа була спалена. Після війни школа розміщалася в двох приміщеннях: в приміщенні побудованому ще в1868 році і в колишній попівській хаті.
В 1953 році семирічна школа переведена на школу-десятирічку. В школу ходили учні з В’язівця і сусідніх сіл: Ставка, Дідковець, Довгалівки.
З метою поєднання навчання з продуктивною працею в 1958 році було створено учнівську навально-виробничу бригаду, яка з року в рік вирощувала високі врожаї цукрових буряків, кукурудзи, гороху та картоплі і стає маяком в боротьбі за високі врожаї для місцевого колгоспу.
Кожного року бригада вирощує по400-500ц. цукрових буряків з гектара, по 50-60 ц. кукурудзи в зерні з 1га., по25-30ц. гороху.
В 1960 році випускники 10 класу стали ініціаторами патріотичного походу – «Всім класом на ферму рідного колгоспу». Понад 1100 випускників області наслідували приклад в’язовівчан.
На 1 січня 1961 року в школі началися 301 учень. Їх навчали 14 вчителів.
В 1961 році на виставці досягнень народного господарства за вирощені і представлені зразки овочевих і зернових культур В’язовецькій школі був присуджений Атестат другого ступеня. В 1962 році В’язовецька середня школа була нагороджена Грамотою Міністерства освіти УРСР як переможець Республіканського конкурсу за кращу дослідну роботу з біології та сільського господарства.
В 1963 році виробнича бригада В’язовецької середньої школи була нагороджена почесною грамотою Хмельницького обласного відділу освіти задосягнуті успіхи в навчально-виховній та дослідницькій роботі і одержання високих врожаїв сільськогосподарських культур.
В школі проводились тематичні вечори, читалися лекції, проводились бесіди, ігри, танці. При школі організоване спортивне товариство, створено волейбольну та стрілецьку секції.
З 1960 року розпочалось будівництво теперішньої школи і 1 вересня 1969 року школа відкрила двері для навчання юних в’язівчан.
Директором школи був Федір Сафонович Бенера. До 1988 року школу очолювали Куницький Трохим Митрофанованович, Наголюк Надія Миколаївна, Швед Борис Мартинович, Кандирал Павло Дмитрович, Лавренюк Феофан Леонтійович, Кадук Іван Петрович, Тогунова Ірина Павлівна.
З 1988 року директором школи працює Троян Валерій Іванович. За цей період збудовано шкільну їдальню, проведено центральне опалення, обладнано комп’ютерний клас, придбано музичну та озвучувальну апаратуру.
Школа перейшла на 11-річний термін навчання, запроваджено технологічний та біолого-хімічний профілі навчання старшокласників.
На даний час в школі навчаються 85 учнів, працюють 19 педагогів. 18 учителів отримали вищу освіту. Вчителів вищої категорії – 8, першої – 6, звання «Старший вчитель» - 2.
У 2006 році школа газифікована. В 2012 році проведено капітальний ремонт школи: перекрито дах та замінено вікна і двері на металопластикові
Учні школи неодноразово відзначалися грамотами та дипломами за досягнуті успіхи у навчальній, краєзнавчій, пошуковій роботі та художній самодіяльності.
Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Історія гімназії
Дата: 26 травня 2021 о 06:26, Оновлено 16 жовтня о 19:19
Автор:
Троян В. І.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.