Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 11 чоловік

Новини

1 жовтня у гімназії була проведена благодійної ярмарки "Допомагаємо, перемагаємо" на підтримку ЗСУ. Під час ярмарки було зібрано 8700 грн.

Учні та вчителі В'язовецької гімназії взяли активну участь у відзначенні Дня пам'яті та примирення. Проведено урочисту лінійку, покладено квіти до пам'ятника загиблим воїнам - односельчанам.

Немає кращого села,
Як те, де мама повила,
Де босоніж у степ ходив
І міцну дружбу з кимсь водив.
Моїм селом був В'язовець.
То не якийсь там хутірець...

Такими стрічками з поеми "Немає кращого села" розпочалася онлайн зустріч із автором цих стрічок, із земляком, професором Черкаського національного університету Іваном Івановичем Кукурудзою.
І. І. Кукурудза - науковець, досвідчений педагог, талановитий поет. За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у справу підготовки фахівців з вищою освітою та розвиток науки йому присвоєно звання Заслужений працівник освіти України, він нагороджений медаллю "За трудову доблесть", Грамотою кабінету міністрів України та Грамотою Верховної ради України.
У творчому доробку І.І. Кукурудзи чимало збірок поезій, романи у віршах, в яких лягли спогади дитинства і юності, де з великою любов'ю змальовано рідних і близьких серцю людей, оспівано красу села В'язовець, його працьовитих і талановитих жителів.
Учні та педагоги гімназії слухали розповіді, спогади та настанови талановитого земляка. Гостя заходу - Тамара Іванівна Перепелиця - племінниця Івана Івановича, передала у подарунок бібліотеці гімназії, презентувала книги "Моя любов", "Реквієм", які нещодавно вийшли з друку, звернулася до учнів зі словами-порадами цінувати працю своїх батьків, прагнути знань, бути наполегливими, щоб досягти у житті висот.
Цією онлайн зустріччю розпочався у нашій гімназії тиждень читання - читання поезій Івана Кукурудзи.
Читаймо, насолоджуймося! Сподіваємося, що ці книги залишать у наших серцях добрий слід, збагатять знання, зроблять світлими і чистими наші думки.

18 березня о 13:33 | Троян В. І. | немає коментарів

13 березня в рамках реалізації спортивного проєкту Всеукраїнських змагань " Пліч - о - Пліч " відбулися змагання з футболу на базі Микласької гімназії. Команда В'язовецької гімназії зайняла III призове місце і була нагороджена грамотою та цінним подарунком. Кращим гравцем турніру був визнаний учень 4 класу нашої гімназії Бець Артем

14 березня о 09:17 | Троян В. І. | немає коментарів

Щороку 9 березня українці у всьому світі відзначають День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. У свідомості кожного громадянина нашої держави Т.Г. Шевченко займає місце національного героя. Своїм життям та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України.

Тарас Шевченко вважається видатним класиком поезії, написаної українською мовою. Його твори відомі у всьому світі та перекладені багатьма мовами. Шевченко також належить до когорти відомих українських художників. Його пензлю належить декілька сотень художніх робіт, багато з них вважаються втраченими.

Надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф Тарас Григорович Шевченко народився 9-го березня 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці Черкаської області. Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати деякі кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії?

А й справді, один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т. Г. Шевченко – 137 кілометрів. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка. Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку “Кобзар”, розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

9 березня о 09:11 | Троян В. І. | немає коментарів

Протокол №6
засідання педагогічної ради від 26.02.2024 року

Присутні – 15 чоловік
Голова педагогічної ради - Троян В.І.
Секретар – Ляшенюк І.М.

Порядок денний:

1. Про вибір і замовлення підручників для 7-го класу

Слухали:
Виступ директора гімназії Трояна В.І. «Про вибір і замовлення підручників для 7-го класу » в якому зазначив, що на виконання листа Міністерства освіти і науки України від 26.01.2024 року № 1/1472-24 «Щодо вибору закладами загальної середньої освіти підручників для 7 класу» та з метою організації прозорого вибору проектів підручників для 7 класу закладів загальної середньої освіти відповідно інструктивно-методичних рекомендацій щодо вибору та замовлення підручників із додатками вчителі ознайомилися та зробили вибір підручників, яким надається гриф «Рекомендовано МОН України», що видаватимуться за кошти державного бюджету у 2024 році.

Виступили:
Василюк Т.В., вчитель історії, вибрала підручник «Всесвітня історія» 7 клас (автор Щупак І.Я., Бурлака О.В.) .) та підручник «Історія України» 7 клас (автор Щупак І.Я., Бурлака О.В.). Зміст підручників відповідає програмі з історії, віковим особливостям учнів. Теоретичний матеріал викладено в цікавій описовій формі, що робить його привабливим для вивчення учнями 7-го класу.
Троян Л.І., вчителька української мови та літератури, схарактеризувала вибраний підручник «Українська мова» 7 клас (автор Заболотний В.В., Заболотний В.В), в якому матеріал подано у доступній формі, завдання різного характеру, цікаві, відповідають програмовим вимогам. У підручнику вміщено тестові завдання після вивчення кожної теми для самоперевірки знань учнями, вміщено сторінки «Це цікаво знати». Підручник «Українська література» 7 клас( автор Авраменко О.М.) відповідає програмі, наявні всі твори, рекомендовані програмою для вивчення, доступно подано матеріал з теорії літератури, вміщено завдання творчого характеру, тестові завдання для самоперевірки знань.
Кравйон Т.І., вчителька іноземної мови, вибрала підручник «Англійська мова» 7 клас (автор Карп’юк О.Д.). Зазначила, що кожен урок підручника містить завдання і вправи, зорієнтовані на виконання їх не тільки індивідуально, а й у парному та груповому режимах. У кінці кожної теми є урок для перевірки рівня сформованості граматичних навичок учнів. Ілюстративний матеріал підручника є функціональним, несе навчальне навантаження, сприяє розумінню учнями поданих для опрацювання текстів, діалогів, а також може слугувати опорою для побудови власних висловлювань. Додаток наприкінці підручника вміщає граматичний довідник, таблицю неправильних дієслів та англо-український словник.
Іващук Л.П., вчителька зарубіжної літератури, вибрала підручник «Зарубіжна література» 7 клас (автор Міляновська Н.Р.), тому що він складений згідно за програмою. Всі твори у скороченому варіанті поміщені в ньому. Крім хрестоматійних текстів є матеріали з теорії літератури, тобто даються визначення понять. Позитивно, що після текстів є запитання та завдання до твору. Для сильніших учнів є творчі завдання, що дає можливість диференційовано проводити урок.
Перепелиця Р.В., вчителька математики, вибрала підручник «Алгебра» 7 клас (автор Істер О.С.) та підручник «Геометрія» ( автор Істер О.С.). Весь матеріал підручників поділено на розділи, а розділи - на параграфи. У кожному параграфі є теоретичний матеріал і задачі. У підручниках використовуються піктограми. Задачі мають чотири рівні складності; є задачі природничого змісту.
Назарук М.І. вчитель фізики , вибрала підручник «Фізика. 7 клас. ( автор
Засєкіна Т.М.) тому що він складений згідно до вимог програми. Теоретичний матеріал викладено у підручнику чітко та послідовно, є багато ілюстрацій, завдань на розвиток пам’яті, уваги, мислення, вміщено тестові завдання для самоперевірки знань.
Троян І.Ф., вчителька географії вибрала підручник «Географія» 7 клас ( автор Гільберг Т.Г.) в якому матеріали подано у доступній формі, завдання різного характеру, цікаві, відповідають програмовим вимогам. У підручниках вміщено тестові завдання після вивчення кожної теми для самоперевірки знань учнями.
Заслухавши та обговоривши питання порядку денного, педрада ухвалила:
Затвердити перелік підручників для 7-го класу за якими будуть навчатися учні у 2024-2025 навчальному році, а саме:

1.«Історія України » автор Щупак І.Я., Бурлака О.В.

підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти

2. «Всесвітня історія » автор Щупак І.Я., Бурлака О.В.

підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти


3. «Інформатика» авт. Морзе Н.В., Барна О.В. підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти
4. «Українська мова » автор Заболотний О.В., Заболотний В.В. підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти

5. «Українська література» авт. Авраменко О.М. підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти

6. «Зарубіжна література»автор Міляновська Н.Р. підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти

7. «Алгебра» автор Істер О.С. підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти
8. «Геометрія » автор Істер О.С. підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти

9. «Англійська мова» авт. О.Д.Карп’юк підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти

10. «Хімія» автор Григорович О.В. підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти

11. «Біологія » автор Задорожний К.М. підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти

12. «Географія» автор Гільберг Т.Г. підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти

13. «Фізика » автор Засєкіна Т.М. підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти

14. «Мистецтво» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти, автор Кондратова Л.Г.

15. « Здоров’я, безпека та добробут» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти

16. «Технології» автор Ходзицька І.Ю. підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти

Голова педради __________Троян В.І.
Секретар ___________ Ляшенюк І.М.

6 березня о 11:55 | Троян В. І. | немає коментарів

Сьогодні виповнюється два роки, як російські загарбники розпочали повномасштабне вторгнення на українські території. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку Москва розв’язала проти України десять років тому з окупації Криму у 2014 році.
Від пів 4 ранку 24 лютого перші російські ДРГ намагалися увійти на територію України – з ними у бій вступили чергові наряди прикордонників.
О 4.50 російський диктатор Володимир Путін заявив про початок «спеціальної військової операції в Україні». Її мета – нібито захист людей, які протягом восьми років наражаються на знущання та геноцид з боку київського режиму.
Відразу після цього російські війська атакували Україну по всій лінії кордону – у Луганській, Сумській, Харківській, Чернігівській та Житомирській областях, з боку тимчасово окупованого Криму, на Донбасі, а також зайшли з боку Білорусі на Київ та область. Ракетних ударів зазнали десятки міст по всій країні.
Президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан. Розпочалася повномасштабна загарбницька війна Росії проти незалежної України.
Своєю збройною агресією Росія розпочала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни. Світ знову зіткнувся з режимом, який прагне силової ревізії кордонів і прямує до новітнього тоталітаризму.
Український народ протягом двох років продовжує демонструвати світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом.
Наші захисники і захисниці щодня роблять все можливе для Перемоги України. За два роки повномасштабної війни Україна завдала чималих втрат Росії як в живій силі, так і в озброєнні та ворожій техніці.
Однак, за два роки війни російські загарбники відібрали життя у чималої кількості українців.
Шануємо тих хто загинув за нашу свободу та памʼятаємо невинних жертв російської агресії.

21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Саме тому так важливо пам’ятати своє коріння та вітати рідних та близьких людей з цим чудовим святом.
Рідна мова в рідній школі!
Що бринить нам чарівніш?
Що нам ближче і миліш,
І дорожче в час недолі?!
Рідна мова! Рідна мова,
Що в єдине нас злила, —
Перші матері слова,
Перша пісня колискова.
Як розлучимось з тобою,
Як забудем голос твій
І в вітчизні дорогій
Говоритимем чужою?!
В кому думка прагне слова,
Хто в майбутнім хоче жить,
Той всім серцем закричить:
— В рідній школі — рідна мова!
Наша мрія золота,
Наше гасло і мета:
Рідна мова в рідній школі.
(Олександр Олесь)

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні. 107 синів і дочок України великою відвагою і самовідданістю, ціною власного життя змінили хід історії нашої держави та відстояли її європейське майбутнє. Цей день увічнює силу духу, мужність і стійкість громадян, які не побоялися стояти до кінця за свої мрії та ідеали гідного людського життя.

Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, що вразив світ відважністю й героїзмом українців. Десять років тому люди з усіх куточків нашої країни, різної національності й віку, об’єднані любов’ю до України і незламністю духу, без вагань піднялися на захист своєї свободи, права бути незалежними й вільними у великій сім’ї європейських країн.

Завдяки Героям Небесної Сотні Україна сьогодні є вільною демократичною державою.

Боротьба за незалежність і суверенітет України триває і нині – 11-й рік поспіль. Зараз подвиг Героїв Небесної Сотні продовжують новітні Герої, які відважно боронять нашу країну під час повномасштабного вторгнення агресора.

Обов’язок кожного українця сьогодні – зберегти вимріяну свободу і пам’ять про тих, хто загинув заради нашої Батьківщини. А також допомогти воїнам, які нині на полі бою стоять за нас.

Велика вдячність і шана Героям, які в тяжкі часи взяли відповідальність за долю нашої країни і борються за незалежність і територіальну цілісність України!

Залишаємося гідними своїх Героїв! Слава Україні! Героям Слава!

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як один із символів країни. Державний герб України існує багато століть, а його точне значення поки що невідоме. Сьогодні, у День українського герба, відзначається 32-та річниця встановлення державного символу.

Історія тризуба як українського герба
Тризуб як символ України відомий з давніх-давен. За часів Русі це був знак династії Рюриковичів, потім був обраний гербом УНР як символ соборності українських земель. У XX столітті тризуб уособлював боротьбу українців за незалежність і був заборонений Радянським Союзом.

24 червня 1991 року був оголошений конкурс щодо створення Державного герба. Жюрі розглянули понад 200 варіантів, серед яких 192 містили різні зображення тризуба. У конкурсі перемогла робота історика-геральдиста Андрія Гречила та художника Івана Турецького в стилі князя Володимира, адже саме він об'єднав українські землі.
Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення народу до власної державності. Обравши знак Володимира Великого за національний символ, українці чітко означили власне коріння та історичне правонаступництво наших державних утворень. Тризуб - це символ нашої незалежності, гордості та жаги до волі. Тож шануймо його!

Протокол № 5
засідання педагогічної ради В’язовецької гімназії
від 29.01.2024 с. В’язовець
Голова: Троян В. І., директор гімназії
Секретар: Ляшенюк І. М., вчитель образотворчого мистецтва
Присутні: 17 осіб
Відсутні: немає
Порядок денний:
Про вибір та замовлення підручників для 2 класу на 2024 - 2025 н.р.
Слухали:
Кардаш Т. Д., заступника директора з навчально – виховної роботи, яка ознайомила присутніх з листом МОН України від 04.01.2024 №1/139 «Про забезпечення виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 02жовтня 2023 року №1184 (зі змінами)», в якому видано «Інструктивно – методичні матеріали для здійснення вибору закладами освіти підручників з кожної назви підручника у комплекті з проєктом обкладинки для 2 класу закладів загальної середньої освіти». Проаналізувавши прогнозовану кількість учнів 2 класу гімназії у 2024/2025 н.р. та потребу в підручнику для вчителя, запропонувала замовити 6 комплектів підручників, з яких 5 – для учнів та 1 комплект – для вчителя (виступ додається)
Виступили:
Літвинович С. Р., вчительки початкових класів, яка ознайомилась з фрагментами електронних версій оригінал – макетів підручників для 2 класу та здійснила вибір (виступ додається)
Денисюк А. В., вчителька початкових класів, яка підтримала вибір даних підручників ( виступ додається)
Ухвалили:
Замовити такі підручники для 2 класу:
1. «Українська мова та читання» навчальний посібник для 2 класу закладів загальної середньої освіти авт. Пономарьова К., Савченко О., Красуцька І.
Альтернатива:
1. Кравцова Н., Савчук А.
2. Вашуленко М., Дубовик С.
3. ЗахарійчукМ., Богданець Н.
4. Цепова І., Тимченко Л, Коченгіна М.

2. «Математика» навчальний посібник для 2 класу закладів загальної середньої освіти авт. Бевз В.Г., Васильєва Д. В.
Альтернатива:
1. Листопад М.
2. БуднаН., Беденко М.
3. Істер О.
4. Богданович М., Лишенко Г.
3. «Мистецтво» навчальний посібник для 2 класу закладів загальної середньої освіти авт. Калініченко О., Аристова Л.
Альтернатива:
1. Масол Л.
2. Кізілова Г., Шулько О.
3. Лємешева Н.
4. Лобова О.
4. «Я досліджую світ» підручник інтегрованого курсу для 2 класу закладів загальної середньої освіти авт. Гільберг Т., Тарнавська С., Павич Н.
Альтернатива:
1. Бібік Н., Бондарчук Г.
2. Грущинська І., Хитра З.
3. Корнієнко М., Крамаровська С., Зарецька І.
4. Морзе Н., Барна О.
5.«Англійська мова» навчальний посібник для 2 класу закладів загальної середньої освіти авт. Карпюк О.
Альтернатива:
1. Мітчел Г.
2. ГербертПухта, ГюнтерГенгрос, Скрипник Інна
3. Кетрін Білсборо, Стів Білсборо, Наталія Сом
4. Будна Т.

Голова педагогічної ради: ____________________Валерій ТРОЯН
Секретар: _____________________________Інна ЛЯШЕНЮК

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) наша держава відзначає День Соборності.

105 років тому українство, розділене до того тривалий час кордонами, сказало «так» соборному буттю в нашому спільному споконвічному домі. Після того на долю нашого народу випало ще чимало випробувань, але повсякчас ми доводили свою єдність.

І в нинішній страшній війні проти російського агресора ми щодня підтверджуємо свою згуртованість і прагнення жити у власній державі, яка сама визначає своє майбутнє. І це бачить і підтримує весь цивілізований світ, а ворогам ми доводимо це силою. А сила наша — в єдності!

У цей день згадуймо уроки минулого й згуртовано працюймо заради вільного майбутнього — як на полі бою, так і в тилу. Адже коли ми, представники різних регіонів, у серці носимо Україну, разом працюємо задля неї, боремося з ворогами, створюємо знакове і важливе, ми наближаємо нашу спільну мету — незалежну, демократичну і соборну Україну.

Єднаймося! Наша єдність — наша зброя!

https://drive.google.com/file/d/17tRZJJdoLPclIXlXvK9OvDVhxiUoWEfv/view?usp=drivesdk

До Різдвяних свят В'язовецька гімназія отримала надзвичайно дорогоцінний та разом з тим, щемкий подарунок від 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс" де проходять службу наші земляки, за співпрацю, за посильний внесок заради підтримки, заради наближення перемоги. Щиро дякуємо нашим Героям! Слава ЗСУ!

26 грудня 2023 о 11:14 | Троян В. І. | немає коментарів

Наша гімназія взяла участь у Всеукраїнському благодійному проекті для дітей України "Flowers4school"
https://flowers4school.com/.
Ми отримали і висадили тюльпани, які були зібрані за благодійні внески для нашої гімназії, отримали і висадили також інші подарункові весняні цибулинні квіти, щоби наша гімназія була ще більше квітучою. Щиро дякуємо усім благодійникам!

22 грудня 2023 о 11:20 | Троян В. І. | немає коментарів

7 грудня відзначається Всесвітній День української хустки! Ми вже традиційно приєднуємось до флешмобу " Зроби фото з хусткою ". Подивіться на наших красунь. Яскраво вишита хустина на плечах українською дівчини - як символ рідної країни, як прояв величі душі...

7 грудня 2023 о 11:43 | Троян В. І. | немає коментарів

6 грудня вся українська спільнота відзначає День Збройних сил України - свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої Батьківщини від підступного і жорстокого ворога, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша Вітчизна зберігає свою незалежність. Але ще сьогодні, святий, величний час - довгоочікуваний день зустрічі з мріями та подарунками. Він здається таким неземним, що в кольоровому дзвоні життя виглядає новим, бо ж великий Чудотворець Миколай приносить добро, світло та любов у кожен дім.Хто молитвах його благає, всім він допомагає. У нашій гімназії відбулося дійство " Святий Миколай носить форму ЗСУ " під час якого діти просили святого: " Усьому нашому народу дай перемогу, добру волю і щасливих літ, щоб пісня - слава України, пролунала на цілий світ". Від кожного учня пролунали слова подяки Збройним силам України і кожен долучився до благодійної акції "Допоможемо ЗСУ".
Було зібрано коштів на загальну суму 5035 грн. Ці кошти підуть на закупівлю матеріалів і виготовлення окопних свічок для воїнів-односельчан.

6 грудня 2023 о 11:40 | Троян В. І. | немає коментарів

Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

Цьогоріч ми вдруге віддаємо шану жертвам сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни. Нинішні трагічні події та чергові злочини росіян демонструють, що жива пам’ять – надзвичайно важлива.

Цього дня згадаємо про мільйони людських життів, які втратила Україна. О 16:00 запалимо свічку пам’яті у вікні на знак скорботи за загиблими та віри в нашу Перемогу.

Пам’ятаємо, єднаємося, переможемо!

25 листопада 2023 о 12:50 | Троян В. І. | немає коментарів