Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 11 чоловік

Звіт директора В’язовецької гімназії за 2021-2022 навчальний рік

Дата: 29 серпня 2022 о 09:38
Автор: Троян В. І.
56 переглядів

Звіт директора В’язовецької гімназії за 2021-2022 навчальний рік

Працюючи на посаді директора В’язовецької гімназії свою діяльність направляв на те, щоб забезпечити конкурентну здатність закладу освіти в сфері  надання освітніх послуг, організовувати роботу закладу в умовах онлайн навчання та  воєнного стану. Узагальнюючи напрацювання за минулий навчальний рік можна сказати, що робота педагогічного колективу В’язовецької гімназії Ямпільської селищної ради Хмельницької області у 2021/2022 навчальному році була спрямована на реалізацію положень:

- Конституції України,

- Закону України «Про освіту»

  • ЗаконуУкраїни«Про  повну загальну середню освіту»,
  • Концепції Нової української школи (схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України     від 14 грудня 2016 р. № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року»),
  • Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 87 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 № 688)
  • Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1392.
  • Наказів МОН
  • Розпоряджень Ямпільської  селищної ради

На початку 2021/2022 навчального року у гімназії було відкрито 8 класів, із них 1-4-х - 4 класи, 5-8-х – 4 класи, у 9 класі було організовано індивідуальне навчання з 4 учнями, у 8 класі було організовано індивідуальне навчання з однією ученицею за висновками ІРЦ. В першому класі було організовано  інклюзивне навчання з однією ученицею, для цього була введена посада  асистента  вчителя. Мова навчання – українська. Станом на 05.09.2021 кількість учнів становила 71 особа. Середня наповнюваність здобувачів освіти у класах складала – 8,9 осіб.

Упродовж року із гімназії вибули  2 учні у зв’язку зі зміною місця проживання. Закінчили 9 класів і отримали документи про базову середню освіту 4 учні, з них Члек Марина отримала свідоцтво про базову середню освіту з відзнакою.  Кількість учнів на кінець навчального року становила - 65 учнів.

На 2022/2023 навчальний рік контингент майбутніх першокласників складатиме 6 дітей. З майбутніх першокласників всі охоплені дошкільною освітою в ЗДО «Джерельце»

Упродовж року навчальний заклад в основному був забезпечений кадрами.

У 2021/2022 навчальному році у гімназії працювало  15  педагогічних працівників, у тому числі 1 директор, 1 заступник з навчально-виховної роботи, 1 педагог-організатор, 3  вчителі, що перебувають у соціальній відпустці.

88 % вчителів мають повну вищу освіту на рівні спеціаліста, 2 вчителі мають середню спеціальну освіту .

Якісний склад вчителів-предметників має наступний розподіл за кваліфікаційними категоріями:

1

Вища категорія

8

47 %

2

І категорія

1

6 %

3

ІІ категорія

     4

18%

4

Спеціаліст

     3

18 %

5

«Старший учитель»

2

11%

Таким чином, в гімназії проводилась системна робота по забезпеченню освітнього процесу кваліфікованими кадрами та  соціального захисту учителів.

Освітнє середовище гімназії

  З метою розвитку освітнього середовища в гімназії проводилася постійна робота щодо забезпечення учасників освітнього процесу комфортними і безпечними умовами навчання і праці.  Педагогічний колектив та батьківська громадськість при підтримці Ямпільської селищної ради працює над створенням освітнього середовища вільного від будь яких форм насильства та дискримінації, формує інклюзивний, розвивальний та мотивуючий освітній простір. З цією метою здійснено слідуючі заходи:

-  проведено заміну модуля обліку витраченого природного газу в котельні гімназії. Загальна вартість робіт 450 тисяч грн;

- зроблено капітальний ремонт двигуна автобуса гімназії загальною вартістю 30тисяч грн.

- розширено мережу дії інтернету на всі навчальні кабінети;

- покращено прибудинкову територію їдальні;

-  утеплено приміщення майстерні;

- замінено систему стічної каналізації у їдальні;

- покращено матеріально технічне забезпечення їдальні;

-проведено повірку вогнегасників і встановлено їх у місцях рекомендованих приписом ДСНС;

-поповнено методичну базу навчальних кабінетів навчальними посібниками, довідниками, таблицями, наочністю;

- проведено технічну експертизу електричної мережі гімназіїі складено відповідний акт;

- проведено підготовку навчального закладу до нового навчального року.

 В закладі освіти функціонують 13 навчальних кабінетів,1 майстерня, 2 спортивних  кімнати.  Кабінети 1-4 класів обладнані ноутбуками. В кабінетах встановлено 4 принтера, 2 мультимедійних проектори, у кабінеті 4 класу - ламінатор. У всіх класах є органайзери для зберігання наочності, календарі погоди, психологічного настрою учнів, стенди, вісники для батьків тощо. У всіх класах створені осередки для учнів та вчителів.   Всі класи укомплектовані наочними засобами навчання:

  • набори «Lego»;
  • набори лічильних , геометричних матеріалів;
  • глобуси та географічні карти;
  • таблиці з української мови, природознавства, тощо.

В кабінетах, класних кімнатах вчителями та батьками зроблений ґрунтовний поточний ремонт, після яких кабінети набули новий естетичний вигляд, відповідають сучасним вимогам. Окрім того, кабінети забезпечені навчально-методичною літературою,  матеріалами    для індивідуальної підготовки вчителя до занять та підвищення його методичного рівня.  В кожному кабінеті представлені  матеріали до тематичного оцінювання, різнорівневий дидактичний матеріал.

В наступному навчальному році слід продовжити роботу по вдосконаленню і розвитку освітнього середовища.

Шкільна бібліотека є справжнім центром пропаганди книги, надійним помічником учителів у навчанні та вихованні учнів. Це сучасний інформаційний центр забезпечення учнівського та педагогічного колективів необхідною інформацією.

У бібліотеці постійно урізноманітнюються форми роботи з читачами, практикуються виставки рекомендованої літератури, огляди періодики.

Вся робота шкільної бібліотеки проводиться відповідно до плану роботи гімназії, у тісному контакті з педагогічним колективом. План роботи бібліотеки схвалюється щорічно на засіданні педагогічної ради.

Ефективними технологіями інформування школярів та педагогів є організовані в  бібліотеці книжкові виставки:

  • «На хвилинку зупинись - на новинку подивись»;
  • «Збудуй храм в своїй душі»;
  • «Поспішайте, малюки, прочитайте ці книжки»
  • У 2021/2022 році шкільний компонент був цілком забезпечений навчальними програмами та навчальними підручниками, рекомендованими до використання в навчально-виховному процесі Міністерством освіти і науки України: 1-4 класи –100 %, 5-9 класи –100 %.
  • Бібліотечний фонд ліцею становив: 8910
  • фонд підручників –1503 примірників;
  • Для 1-4 класів – 499 примірників;
  • Для 5-9 класів –  750примірників;
  • Таким чином, учні гімназії у 2021/2022навчальному році були повністю забезпечені підручниками,  учні 4-го та 8-го класів отримали нові підручники У наступному році слід продовжити системну роботу по 100%-му забезпеченню учнів підручниками.
  • У березні-квітні 2022 року заклад взяв участь у конкурсному виборі підручників для учнів  5-го класу, який проводився Міністерством освіти і науки України разом з Інститутом модернізації змісту освіти.

Харчування учнів гімназії у 2021/2022 навчальному році забезпечувалось на базі їдальні гімназії. Організація харчування учнів закладу була спрямована на створення умов для підтримки та збереження здоров’я учнів, профілактику захворювань, пов’язаних із порушенням режиму прийому їжі. У режимі гімназії велике значення надавалося організації раціонального, збалансованого харчування .

Протягом 2021/2022 навчального року було охоплено гарячим харчуванням усіх учнів. У закладі забезпечено такі види харчування:

-безкоштовне (для дітей із малозабезпеченихсімей,дітей учасників АТО)

– харчування за батьківські кошти учнів 1-9 класів.

 У гімназії створено належні умови для забезпечення учнів закладу якісним гарячим харчуванням. Харчування учнів було організовано на основі перспективного меню, яке обов’язково погоджувалося Держпродспоживслужбою.

Відповідальна за організацію харчування Кардаш Т.Д.  здійснювала постійний контроль за організацією і якістю харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних вимог харчоблоку й їдальні, організовувала і контролювала його виконання. Вона  відповідала за якість продуктів, що надходили до харчоблоку, умови їх збереження, дотримання санітарного стану харчоблоку та їдальні, складання щоденних меню, контролювала закладку продуктів відповідно до норм, якість і вихід блюд, що готувалися, дотримання персоналом кухні санітарно-гігієнічних правил, вела облік виконання норм харчування.

           Приміщення для харчування потребує капітального ремонту. Технологічне обладнання, система холодного та гарячого водопостачання  перебуває у робочому стані,   встановлено бойлер для нагрівання гарячої води.

Належним чином проводилася робота з питань гігієни харчування. В наявності умивальники для миття рук з підведенням  холодної води,  електрорушник. Проводиться  щоденне санітарне  прибирання.

Вчителі, класні керівники,  які брали участь в організації харчування дітей, добре ознайомлені з питаннями гігієнічного та естетичного виховання дітей. Питання раціонального харчування дітей були включені у тематику батьківських зборів, консультацій для батьків, висвітлюються у інформаційних куточках.

Разом із тим є певні недоліки, які регламентують організацію харчування в школі, а саме

- чергування вчителів на перервах у їдальні не завжди проводилися згідно графіка чергування;

 - технологічне обладнання харчоблоку не відповідає сучасним вимогам.

                   Упродовж 2021/2022  навчального року робота гімназії  щодо соціального захисту дітей пільгових категорій була спрямована на дотримання Конвенції ООН «Про права дитини»,виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства».

Заступник директора  координувала роботу класних керівників,  щодо оформлення та ведення соціальних паспортів класів, підготовки необхідної інформації, документів.

     Створено банк даних дітей пільгових категорій, що постійно оновлюється. На внутрішньошкільному обліку знаходяться діти певних категорій:

  • Діти, батьки яких перебували в зоні АТО – 4учні;
  • Діти з багатодітних сімей –26 учнів;
  • Діти – напівсироти –2 учнів;
  • Діти, які проживають в неповних сім’ях –7 учнів;
  • Діти з малозабезпечених сімей – 4 учні;
  • Діти інваліди 3учні

У 2021/2022 навчальному році в закладі освіти реалізовувалися практичні заходи щодо впровадження мовного законодавства, закріплення статусу української мови як державної.  Відповідно до вимог статті 10 Конституції України у гімназії систематично проводилася робота щодо забезпечення державної політики всіх рівнів та дотримання чинного законодавства.  Освітній процес здійснювався державною мовою.

Основними напрямками діяльності педагогічного колективу закладу освіти були:

  • створення національної системи виховання та освіти, орієнтованої на духовно вільну, творчу, гармонійно розвинену особистість національно свідомих громадян;
  • забезпечення умов для постійного перебування здобувачів освіти під впливом духовної культури українського  народу з метою розкриття та розвитку їх природних здібностей;
  • залучення дітей раннього віку до культури та історії свого народу;
  • діловодство та ведення шкільної документації ведеться виключно державною мовою;
  • інтер’єр та оформлення шкільного приміщення, навчальних кабінетів здійснюється державною мовою;
  • у всіх класних кімнатах представлено національну символіку;
  • в шкільній бібліотеці оформлені тематичні полички та папки: “З рідного слова, джерельцем бринить моя мова”, «Таланти української літератури»
  • постійно діють виставки до Дня народження українських письменників та поетів;

Таким чином, в гімназії проводилась спланована системна робота щодо впровадження мовного законодавства.

Відповідно до Закону України “Про Національну програму інформатизації”, Указів Президента України “Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні”, “Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій”, “Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти”,  Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні (2015), від 23.03.2020 № 1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину», пріоритетними напрямками діяльності гімназії у 2021/2022 навчальному році щодо впровадження ІКТбули:

  • впровадження інформаційних та комунікаційних технологій у освітній процес;
  • використання освітніх платформ  «Всеосвіта», «На урок»,  Zoom, месенджерів "Viber»  під час організації дистанційного навчання в умовах карантинних обмежень під час поширення корона вірусної інфекції та в умовах воєнного стану.
  • формування інформаційної культури здобувачів освіти та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;
  • удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;

Головна мета роботи гімназії в питанні впровадження сучасних інформаційних технологій- надання нового підходу до інформатизації системи освіти,  що передбачає виконання наступних складових:

  • створення умов для оволодіння учнями та вчителями сучасними інформаційними і комунікаційними  технологіями;
  • підвищення якості навчання завдяки використанню інформаційних ресурсів Internet;
  • інтенсифікація освітнього процесу й активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів;
  • створення умов для широкого впровадження нових інформаційних технологій в освітній  процес (особливо під час карантинних обмежень та в умовах воєнного стану);
  • підвищення ефективності управління  закладом загальної  освіти;
  • створення умов для активації закладу у електронному ресурсі «ІСУО».

Упродовж 2021/2022 навчального року здійснено наступні заходи щодо інформатизації  та комп’ютеризації гімназії:

  розширено мережу Інтернет по всіх навчальних кабінетах;

  • продовжено роботу щодо створення і постійного оновлення веб-сайту  гімназії;
  • заохочується навчання  вчителів-предметників на дистанційних курсах по підвищенню рівня фахової підготовки.

Таким чином, проводилась певна робота з впровадження ІКТ. Але серед значних недоліків слід назвати: володіння ІКТ повною мірою не всіма педагогічними працівниками. Впродовж проведення дистанційного навчання окремі вчителі не систематично виходили на онлайн уроки.

Тому у 2022/2023навчальному році слід продовжити:

  • навчання педагогічних працівників щодо оволодіння ІКТ, особливо інструментами дистанційного навчання;
  • забезпечення більш широким колом електронних навчальних посібників для використання у освітньому процесі.

У 2021/2022 навчальному році освітній процес закладу освіти був організований відповідно до затверджених в установленому порядку освітньої програми, навчального плану і річного плану, відповідно до стратегії розвитку та вимог внутрішньої ситеми оцінки якості освіти.

СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Система оцінювання навчальних досягнень учнів спрямована на відповідальність за результати свого навчання та здатності до само оцінювання. Вона передбачає внутрішній моніторинг систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти.

Упродовж навчального року вдосконалювалася система оцінювання навчальних досягнень учнів, як засобу гуманізації освіти.  Оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4х класів здійснювалось вербально, учнів 5-9-их  класах –за 12-бальною шкалою оцінювання навчальних досягнень учнів, Навчальні досягнення учнів при вивченні курсів за вибором оцінювались за 12-бальною шкалою оцінювання. У 2021/2022навчальному році традиційно освітній процес було спрямовано на інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток кожної дитини, як особистості, здатної самостійно мислити і творчо діяти, використовувати знання в нестандартних ситуаціях.

Систематично здійснювався моніторинг навчальних досягнень учнів гімназії.

За підсумками 2021/2022навчального року  із 71учня 1-9-х класів:

  • 29 учнів 1-4х класів оцінені вербально;

  •  42 учні 5-9-х класів атестовані з усіх предметів за 12-бальною шкалою оцінювання навчальних предметів;
  • 71 учень  переведено до наступних класів;
  • 5 учнів нагороджені Похвальним листом;

Рік

Кількість  учнів

Початковий

рівень

%

Середній

рівень

%

Достатній

рівень

%

Високий

рівень

%

2018/2019

80

8

10%

38

48%

27

34%

7

8%

2019/2020

76(52 оцінювалися)

12

24%

29

55%

8

15%

3

6%

2020/2021

70(57 оцінювалися)

7

12%

30

53%

15

26%

5

9%

2021/2022

71(61 оцінювалися)

5

13%

27

44%

18

30%

8

13%

Таким чином, рівень якісної успішності в порівнянні з минулим навчальним роком підвищився.

Діяльність педагогічних працівників закладу освіти

         Методична робота педагогічного колективу була спрямована на створення оптимальних умов для підвищення професійної майстерності вчителів, передбачала систематичну колективну та індивідуальну діяльність, яка сприяла підвищенню рівня методичної і фахової компетентності педагогічних працівників гімназії.

        Педагогічні працівники спланували свою педагогічну діяльність і проводили її відповідно до плану роботи гімназії, вимог Державних освітніх стандартів, навчальних планів та програм. Ключовою метою діяльності у здійсненні освітнього процесу було формування ключових компетентностей здобувачів освіти. Освітня діяльність педагогами здійснювалася на засадах академічної доброчесності. В основу діяльності педагогічного колективу покладено налагодження співпраці із здобувачами освіти, їх батьками, працівниками гімназії.

  У 2021/2022 навчальному році основними формами методичної роботи з педагогічними працівниками гімназії були: педагогічна рада, методичні об’єднання вчителів початкових класів, методичне об’єднання класних керівників, інструктивно-методичні наради, курси підвищення кваліфікації, атестація, самоосвіта

      Педагоги гімназії використовують індивідуальні парні, групові та колективні форми роботи. Також застосовують проблемні ситуації, ситуації успіху, технології критичного мислення, комп’ютерні технології, метод пасток,  технології навчання з  LEGO, дидактичні ігри, уроки-казки, уроки-мандрівки та інші

   На уроках вирішуються такі завдання:

-       формування дослідницьких умінь, доступних способів пізнання себе, предметів і явищ природи і суспільного життя;

-  виховання активної позиції щодо  громадянської і соціально-культурної належності себе, інтересу до пізнання  історії свого  краю,  пошани до символів держави;

-  розвиток толерантності у соціальній комунікації, ціннісному ставленні до приватного життя інших людей;

-  створення умов для самовираження  учнів у різних видах діяльності, дотримання правил природоохоронної поведінки,  ощадливого використання природних ресурсів.

Особливого значення у своїй роботі педагоги надають  зв’язку навчання з життям, практикою застосування здобутих уявлень, знань, навичок.

Використовують спостереження, дослідницьку практичну роботу,  вимірювання, встановлення послідовностей, критичну оцінку побаченого, встановлення зв’язків та залежностей, роботу з ІКТ.

Вільне спілкування на уроці, висловлення своєї думки, повага до думки оточуючих – необхідні умови, що забезпечують ефективність використання нових технологій.

Відповідно до Концепції НУШ, вчителі працюють над створенням оптимального соціально-культурного мікроклімату в колективі, який сприяє творчому саморозкриттю, саморозвитку, спонукає учнів до діяльності, яка дозволить вступати в реальні відносини з оточуючим світом, контактувати один з одним. Виховання учнів здійснюється в процесі навчання, як наскрізне.

  Пріоритетні напрямки діяльності гімназії реалізовувались шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій, методики активного і інтерактивного навчання і виховання учнів, компетентнісного підходу до навчання здобувачів освіти. Значна увага приділялась підвищенню якості навчання і виховання учнів, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників гімназії, організації роботи з обдарованими та здібними учнями.

Здійснювалось планове щорічне проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Протягом навчального року було проведено методичні наради-семінари з вчителями, згідно вимог концепції  нової української школи:

І заняття

1. Принципи Державного стандарту початкової освіти

2. Особливості організації освітнього середовища, як середовище, що належить дітям

ІІ заняття

1. Особливості оцінювання навчальних досягнень учнів

2. Основні вимоги до проведення інклюзивного навчання. Соціальна інклюзія.

ІІІ заняття

1. Розвиток критичного мислення в учнів початкової школи шляхом реконструювання традиційного уроку.

2. Співпраця з батьками основа успіху в освітньому процесі НУШ.

IV заняття

1. Психофізіологічні та педагогічні засади розвитку емоційного інтелекту молодших школярів.

2. Концептуальні засади здійснення освітнього процесу в умовах НУШ.

Проведено засідання педагогічних рад на таку тематику:

1. Про виконання  рішення попереднього засідання педагогічної ради

( Протокол № 1 від 28.08.2021р.)

  2.  Про стан роботи педагогічного колективу по формуванню у здобувачів освіти вміння    протистояти булінгу.

 3.  Про стан формування освітнього середовища і його вплив на розвиток здобувачів освіти в НУШ

4 .Про визначення результатів підвищення кваліфікації педагог ічних працівників гімназії

5 .Про підсумки підвищення кваліфікації педагогічних працівників гімназії у 2021 році

6.Про затвердження орієнтовного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників ліцею на 2022 рік

7. Про роботу педагогічного колективу щодо формування в учнів умінь самостійного здобуття знань і застосування їх на практиці.

 8. Про стан організації медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів.

9. Про звільнення здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році, від проходження державної підсумкової атестації.

 10. Про затвердження навчальних програм , розроблених на основі модельних навчальних програм для учнів 5-6 класів (адаптаційний цикл базової середньої освіти) на 2022/2023 навчальний рік.

Реалізований план проходження педагогічними працівниками атестації. Було проатестовано педагогічних працівників:

1.Боденчук Г.І., вчителька початкових класів  на підтвердження раніше присвоєної вищої кваліфікаційної категорії,  педагогічне звання «старший вчитель».

2 Ляшенюк О.А. педагог-організатор на присвоєня першої  кваліфікаційної категорії.

  Результати атестації продемонстрували обізнаність вчителів в питаннях  чинного законодавства в галузі освіти, навчально-методичного забезпечення предмету, який викладається, ведення шкільної документації, психолого-педагогічної та методичної літератури, нових освітніх технологіях та методиках  щодо організації освітнього процесу. Атестаційна комісія підготувала узагальнений висновок про педагогічну та методичну діяльність кожного вчителя, що атестувався. Підсумки атестації педагогічних працівників гімназії у 2021/2022 навчальному році відображено у наказі «Про підсумки атестації педагогічних працівників у 2022 році» від 31.03.2022р  № 23-о.

    Підводячи підсумки методичної роботи гімназії, слід зазначити, що вона сприяла реалізації  поставлених завдань перед колективом на 2021/2022 навчальний рік, професійному зростанню педагогів, підвищенню якості знань, умінь та навичок учнів, активізації роботи з обдарованими дітьми.

Головною метою роботи гімназії  є творча особистість, чому і підпорядкована індивідуальна робота   з обдарованими дітьми. На підставі річного плану роботи закладу освіти,  було сплановано систему заходів щодо роботи з обдарованими дітьми та талановитою молоддю гімназії, поновлено банк  даних про обдарованих та здібних учнів .

15 учнів гімназії  упродовж жовтня 2021 року взяли участь у І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Учні гімназії взяли активну участь у проведенні предметних олімпіад ІІ етапу. Маленчук Єлизавета 8 клас, Цікав’юк Ліна, Члек Марина були визнані переможцями ІІ етапу учнівських предметних олімпіад і взяли участь в обласних олімпіадах.

Учні гімназії  взяли активну участь у міжнародному інтерактивному конкурсі з математики «Кенгуру»; у Міжнародному інтерактивному конкурсі з природознавства «Колосок» .

Упродовж 2020/2021 навчального року з батьками дітей  проводились профілактичні бесіди та, по необхідності, надавалася допомога у питаннях навчання та виховання дітей. Організовувалися індивідуальні та групові зустрічі з батьками з обміну досвідом у вихованні дітей, бесіди з метою вирішення конфліктних ситуацій між дорослими та дітьми.

В гімназії проводились заходи з  пропаганди здорового способу життя: диспут «Шкідливі звички – до чого це веде», години спілкування «Твоє здоров′я в твоїх руках», «Здоровий спосіб життя - найкраща профілактика алкоголізму, тютюнопаління та наркоманії» та інші.

Систематичною є робота класних керівників з батьками з питань родинного виховання, профілактики шкідливих звичок та правопорушень.

   У 2020/2021 навчальному році виховна робота  була спрямована на реалізацію формування патріотичних та громадянських якостей, морально-етичних принципів особистості і функціонувала  як цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання, відбувалося моральне становлення учнів, формування в них творчого мислення, відповідальності. На сьогоднішній день склалася система виховної роботи, яка на принципах гуманізму, демократизму, єдності сім’ї та школи, спадкоємності поколінь забезпечує здійснення національного виховання, спонукає до утвердження педагогіки особистості, сприяє формуванню в учнів навичок самоосвіти, самоаналізу, допомагає учням розвивати індивідуальні здібності, творчі задатки, самовизначитись та самореалізуватись.

Основна увага приділяється формуванню громадянина-патріота України, створенню умов для самореалізації особистості учня, відповідно до його здібностей, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, формування в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.

Завдання виховної системи:

•      Виховувати дитину як громадянина країни, національно свідомого, життєво і соціально компетентного, здатного здійснювати самостійний вибір і приймати відповідні рішення у життєвих ситуаціях.

•      Сприяти зростанню творчого духовного потенціалу особистості, розкриттю здібностей на кожному з виховних етапів.

•      Розвивати дитяче самоврядування як осередок самореалізації громадянського виховання.

•      Стимулювати саморозвиток, самовиховання, самоосвіту учнів та розвиток їх життєтворчої компетентності через участь у реалізації проектів соціального та благодійного напрямків.

•      Створювати умови для розвитку життєтворчої компетентності учнів.

•      Впроваджувати оптимальні методи, форми, засоби, що сприяють формуванню в учнівської молоді основ життєтворчості; розширення можливостей компетентного вибору особистістю свого життєвого шляху

•      Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці

•      Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації.

Для реалізації цих завдань у гімназії розроблений план виховної роботи  та плани роботи класних керівників, які були схвалені на засіданні методичного об’єднання класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси..

Виховна робота була  спрямована на реалізацію календарних, традиційних  свят, конкурсів, заходів щодо втілення «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів» 

  • ціннісне ставлення до себе;
  • ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;
  • ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
  • ціннісне ставлення до праці;
  • ціннісне ставлення до природи;
  • ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Для керування виховним процесом в школі створено методичне об'єднання класних керівників (керівник – Іващук Л.П.)

У 2020/2021 навчальному році у гімназії було проведено щорічні виховні заходи: свято Першого дзвоника; День захисника України;  День миру; День пам’яті жертв голодомору 1932-1933рр., акція «Запали свічку!»; День вчителя; День української писемності та мови; День інвалідів; Всесвітній День боротьби зі Снідом; конкурс  «Козацькі розваги» до Дня збройних сил України;   спортивне свято до Дня Українського козацтва;   новорічні та різдвяні свята для учнів 1-9 класів, заходи до дня Соборності України, «Пам’ятай за Крути», до Дня святого  Валентина, до Дня рідної мови, виховні години до Дня памяті Героїв Небесної Сотні, Шевченківський тиждень тощо;  місячник «Увага! Діти на дорозі!»; День знань з основ безпеки життєдіяльності;  Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху.

     На належному рівні проводилася  патріотична, правовиховна робота та робота з протидії усім видам насильства. У гімназії заплановано і проведено: уроки мужності;  благодійні акції «Допоможи воїнам», «Діти дітям»;  акція «16 днів без насильства»; Всеукраїнський тиждень права. В рамках Всеукраїнського тижня правового виховання дітей та учнівської молоді класні керівники разом з вчителями історії та права провели: Всеукраїнський урок в 1-9 класах на тему «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, просвітницька вікторина «Права дитини на здоров’я» , п’ятихвилинка «Чи знаєш ти свої права? Чи виконуєш ти свої обов’язки?».

З метою формування здорового способу життя, забезпечення повноцінного розвитку дітей  організована робота з попередження дитячого травматизму, створено комісію з розслідування нещасних випадків, ведеться «Журнал реєстрації нещасних випадків, що трапились з учнями ».

     Аналіз роботи з попередження дитячого травматизму проводиться два рази на рік .  З метою збереження життя та здоров’я учнів учителями-предметниками проводяться інструктажі з техніки безпеки під час проведення лабораторних та практичних робіт, записи про які відмічаються у спеціальних та класних журналах. Особлива увага збереження життя та здоров’я дітей приділяється на уроках фізкультури.

     Педагогічний колектив  ознайомлений з результатами обстежень учнів, стан здоров’я кожної дитини враховується під час навантаження на уроках та в позаурочний час. Дирекцією гімназії  здійснюється систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог освітнього процесу.

         Питання безпеки життєдіяльності, створення належних санітарно-гігієнічних умов та профілактика травматизму  є одним із найважливіших у роботі навчального закладу. У навчальному закладі  забезпечено безпечні та нешкідливі умови навчання, фізичного розвитку та зміцнення здоров’я, режиму роботи, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів і вихованців.

      В гімназії дана робота проводилась за наступними напрямками:

- створення безпечних умов праці та навчання;

- документальне оформлення роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності;

- систематичне навчання учнів та працівників навчального закладу безпеці праці та життєдіяльності;

- профілактика нещасних випадків;

- інформаційно-агітаційна діяльність та просвітницька робота;

- робота з батьківською громадськістю;

Перед канікулами проводиться комплексна бесіда з безпеки життєдіяльності. Класні керівники проводять цю бесіду в останній день перед канікулами. На відповідних сторінках  класного журналу, ведеться облік проведення бесід, інструктажів, заходів з безпеки життєдіяльності. Позапланові  бесіди проводиться класними керівниками тоді, коли видано наказ  відповідно до якого й  необхідно провести дану бесіду. У гімназії проводиться системний і постійний  контроль за проведенням зазначених бесід та інструктажів. З метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму,узагальнення та розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи серед дітей, прищеплення навичок безпечної поведінки на дорозі, запобігання випадків травмування дітей в автопригодах під час руху в школі був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі».

             Отже, слід зазначити, що проведена робота  в 2020-2021 навчальному році сприяла вихованню якостей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, праці, природи, мистецтва, самого себе та знаходиться на належному рівні.

Головна увага приділялася формуванню громадянина – патріота України, створенню умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини, виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, зміцненню фізичного здоров’я дітей.

У 2022-2023 н. р. слід продовжити працювати над вдосконаленням соціальної та  творчої активності учнів, самовихованням та самореалізацією учасників виховного процесу, здійсненням послідовності, наступності та єдності навчання й виховання.

  Робота педагогічного колективу  з охорони праці організована згідно із Законом України «Про охорону праці» та Положенням про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти (26.12.2017  № 1669).

Стан роботи з охорони праці, виробничої санітарії під час освітнього процесу  знаходиться під щоденним контролем адміністрації .

На початок 2021/2022 навчального року були оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і  приміщеннях підвищеної небезпеки, дозвіл  на експлуатацію харчоблоку, акт санітарно-технічного стану. Посадові обов’язки працівників, інструкції з техніки безпеки з блоком питань з охорони праці й безпеки життєдіяльності є в наявності. Інструкції складено згідно з Положенням про розробку інструкцій з охорони праці.

У гімназії є необхідні журнали реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників і учнів. Відпрацьована програма вступного інструктажу з охорони праці для працівників .

Для зниження впливу шкідливих факторів на життя та здоров’я працівників, учнів в кабінетах фізики, інформатики, хімії, майстерні, спортзалі передбачено проведення інструктажів – вступного та перед початком лабораторних і практичних робіт. У цих кабінетах на видному місці є інструкції та пам’ятки з техніки безпеки й охорони праці. Питання безпеки життєдіяльності учнів під час канікул постійно обговорювалися на батьківських зборах, інструктивно-методичних нарадах.

Формування навичок безпечної поведінки, збереження та зміцнення здоров’я учнів – це основний напрям роботи. З цією метою в з 1-го по 9-й класи вивчаються Правила дорожнього руху, проводяться місячники безпеки руху.

Постійно здійснюється контроль за роботою системи забезпечення нормального функціонування будівлі гімназії. Надаються  необхідні миючі засоби для дотримання належного санітарно-гігієнічного стану закладу.

Але поряд з тим простежуються і недоліки у роботі з даного питання, а саме:

  • не всі учителі систематично чергують у коридорах під час освітнього процесу;
  • не в повній мірі виконуються ті норми, що потребують постійного фінансування (забезпечення працівників спецодягом, засобів гігієни тощо).

У наступному 2022/2023 навчальному році слід направити зусилля педагогічного колективу та адміністрації  на усунення зазначених недоліків.

 Під постійним контролем класних керівників знаходиться відвідування гімназії здобувачами освіти. Причини пропусків занять негайно з’ясовуються, підтримується постійний зв’язок з батьками.

В гімназії була спланована та проводилась позакласна робота з питань безпеки життєдіяльності учнів. Вчителями використовувалися різноманітні форми роботи з даного питання: предметні тижні, бесіди, лекції, усні журнали, рольові ігри, конкурси та вікторини, конкурси плакатів та малюнків, рефератів

- конкурс малюнків «З вогнем погані жарти»; 

- усний журнал «Хто наші вороги»; 

- диспут «Шкідливі звички чи життя у своє задоволення»; 

- ігрові вікторини щодо запобігання дитячого травматизму під час канікул;»; 

- конкурс малюнків «Друзі світлофорика»; 

- вікторини «Рух на дорогах»; 

      Вчителями проведено профілактичні бесіди за темами: „Небезпека вдома і на вулиці», «Основні правила поведінки в громадських місцях та транспорті», «Наодинці вдома», «Правила дорожнього руху», «Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами», «Правила поведінки з газом», «Правила поведінки з вогнем», «Правила поведінки на воді та біля водоймищ», «Обережно! Ожеледиця», «Правила дорожнього руху», «Здоров’я – як його зберегти», «Гігієна та чистота – це мої друзі», «Я обираю здоровий спосіб життя», «Азбука безпечної дороги», «Місце зупинки громадського транспорту – зона підвищеної небезпеки», «Здорові діти – майбутнє нації», «Жити в світі де є ВІЛ»; «СНІД стосується кожного», «Права свої ти добре знай, обов’язки не забувай».

Управлінські процеси закладу освіти

В гімназії розроблена стратегія розвитку, внутрішня система забезпечення якості освіти, складено річний та перспективний план, здійснено календарне планування викладання навчальних предметів та погоджено їх із навчальними програмами. Кадрова політика, яку проводить адміністрація закладу спрямована на забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників на засадах партнерства академічної доброчесності сприятливого психологічного мікроклімату в колективі.  В 2021-2022 навчальному році дирекцією гімназії були вивчені і підготовлені до написання наказів такі питання:

- про стан педагогічного забезпечення процесу адаптації учнів 5 класу до навчання у школі ІІ ступеня;

- про стан організації і здійснення гарячого харчування у здобувачів освіти;

- про стан викладання мовно-літературної, математичної, природничої освіти та виконання вимог Державного стандарту початкової освіти в умовах НУШ;

- про стан роботи педагогічного колективу по формуванню в учнів здорового способу життя.

З метою прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співраці учасників освітнього процесу творча група вчителів разом із дирекцією гімназії розробили концепції, які сприяють впровадженню в освітній процес викликів сучасного суспільства:

 - концепція розвитку освітнього середовища;

- концепція виховання майбутнього громадянина:  критерії та очікувані результати;

- концепція відповідального партнерства як один з пріоритетів покращення якості успішності учнів;

- концепція управління навчальним закладом.

Відповідно до річного плану в грудні 2021 року та в травні 2022 року адміністрацією гімназії було здійснено аналіз виконання робочих навчальних планів і програм з навчальних предметів,про що видано відповідні накази,  під час яких враховувались  особливості закінчення 2021/2022навчального року в зв’язку з оголошенням воєнного стану.

           Навчальний план гімназії  на 2021/2022 навчальний рік складено:

  • для 1-4-х класів - за Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки  від 08.10.2019 №1272 та  Концепцією Нової української школи 
  • для 5-9-х класів – за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки від 20.04.2018405;

  Навчальний план включав інваріантну складову, сформовану на державному рівні,та варіативну складову, в якій передбачено додаткові години на  вивчення предметів,   на предмети та курси за вибором.

Предмети інваріантної та варіативної складової навчального плану викладалися      за державними програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України для використання   в  закладах загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році.

Під час перевірки виконання навчальних програм були проведені співбесіди з вчителями, перевірено ведення класних журналів.

Результати перевірки показали:

  • у 1-9-х класах навчальні програми з усіх предметів виконано в повному обсязі, відхилень від навчальних програм не виявлено, хоча значна частина навчального матеріалу викладалась дистанційно (з використанням освітніх онлайн-платформ);
  • кількість обов’язкових лабораторних, практичних чи інших робіт, передбачених чинними програмами з навчальних предметів, дотримана;
  • варіативна складова навчального плану закладу освіти на 2021/2022навчальний рік  в 1-9-х класах виконана.

Виконання навчальних програм за 2021/2022 навчальний рік проаналізовано   та узагальнено в наказі  від 08.06.2022 р. №27-о.

Таким чином, робота з реалізації освітньої програми та навчального плану повністю завершена.

  Упродовж 2020/2021  навчального року адміністрацією  опрацьовувались, вивчались та аналізувались питання з управлінської,організаційної, освітньої діяльності, а саме

  • управлінська діяльність адмістрації  та здійснення внутрішкільного контролю;
  • організація освітнього процесу, рівень знань, умінь та навичок учнів, стан викладання предметів ;
  • організація системи методичної роботи та навчально-методичне забезпечення педагогічного процесу;
  • стан роботи гімназії щодо реалізації  концепції національного  виховання;
  • організація роботи  з охорони праці та попередження дитячого травматизму;
  • охорона дитинства та робота з дітьми пільгового контингенту;
  • кадрове забезпечення діяльності закладу освіти: атестація та проходження педагогічними працівниками курсів підвищення кваліфікації;
  • організація роботи закладу освіти під час карантинних обмежень.

Робота з направлення діяльності закладу в межі нормативно–правового поля була ключовою протягом року, а саме:

  • розроблено функціональні обов’язки директора, заступника директора, педагогічних працівників, класних керівників,  обслуговуючого персоналу;
  • розроблено та прийнято Правила внутрішнього трудового розпорядку закладу;
  • розроблені та затверджені функціональні обов’язки працівників закладу з питань охорони праці;
  • завершено створення номенклатури справ закладу освіти;
  • проводилась цілеспрямована робота щодо вдосконалення діяльності всіх структур закладу згідно  з його Статутом;

            Таким чином, у 2020/2021 навчальному році велась системна планова робота з даного питання. Але серед недоліків слід назвати труднощі, а саме: в забезпеченні 100%-го володіння педагогічними кадрами ІКТ та недостатню забезпеченість  комп’ютерами. У наступному році слід направити зусилля на залучення позабюджетних коштів на придбання комп’ютерної техніки, що значно підвищить рівень і якість управлінської та організаційної діяльності.

                  Планово-господарська діяльність у 2020/2021 навчальному році була спрямована на створення належних санітарно-побутових умов навчання та виховання учнів, вдосконалення навчально-матеріальної бази, осучаснення інтер’єру шкільних приміщень. Достатньо уваги було приділено питанню економії енергоносіїв, раціональному використанню фінансових ресурсів.

При організації планово-господарчої діяльності у 2022/2023 навчальному році направити зусилля на вирішення таких питань:

  • продовжити роботу з економного та раціонального використання енергоносіїв, фінансових ресурсів;
  • посилити роботу з урізноманітнення джерел позабюджетних надходжень;
  • забезпечити комплектацію необхідними меблями та наочністю пятий клас, який буде працювати у 2022/2023 навчальному році за новими стандартами початкової освіти;

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ ГІМНАЗІЇ

У 2022/2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Діяльність педагогічного колективу у 2022/2023 навчальному році направити на вирішення пріоритетних напрямків:

  • Продовжити впровадження в освітньому середовищі Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення,  «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» (зі змінами), розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.02.2016 № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року» наказів Міністерства освіти і науки України «Про організаційні питання щодо запровадження Концепції Нової Української школи у загальноосвітніх закладах І ступеня», наказу Міністерства освіти і науки України від 21.01.2016 № 8 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.02.2016 № 184/28314, наказу МОН України від 24.04.2017 № 635 «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах»;
  • Забезпечити доступність до якісної освіти усіх дітей шкільного віку мікрорайону ;
  • Забезпечити у 2022/2023 навчальному році перехід до роботи за новим державним освітнім стандартом учнів 1-4-х і 5 класів;
  • Організувати інклюзивне  навчання дітей з особливими потребами;
  • Запроваджувати принцип педагогіки партнерства, що грунтується на співпраці учня, учителя і батьків та принципу дитино-центризму (орієнтація на потреби учня);
  • Продовжити формування в учнів ключових компетентностей, необхідних сучасній людині для успішної життєдіяльності. Серед ключових компетентностей – володіння державною мовою, математична, загальнокультурна й екологічна компетентності, підприємливість та іноваційність, економічна компетентність. Випускник ліцею повинен критично та системно мислити, проявляти ініціативу і творчість, вміння оцінювати ризики, приймати рішення, розвязувати проблеми;
  • Створювати умови для формування в учнів громадянської відповідальності, тобто особистості, що поважає права людини, розуміє особисту відповідальність за долю держави, народу. Розуміє важливість громадянської участі у процесі вирішення різноманітних проблем місцевої громади;
  • Продовжити створення оптимальних санітарно-гігієнічних умов для навчання та виховання учнів (створити безпечне та комфортне освітнє середовище);
  • Створити належні умови освітнього процесу вгімназії, забезпечити дотримання вимог адаптивного карантину в умовах поширення корона вірусної інфекції COVID – 19;
  • Удосконалювати навчально-матеріальну базузакладу, впроваджувати сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, оволодівати і застосовувати на практиці інструментарії дистанційного навчання;

ЗАВДАННЯ ГІМНАЗІЇ НА 2022/2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

  • В новому  2022-2023 навчальному році роботу педагогічного колективу спрямувати на підвищення рівня ефективності в умовах онлайн навчання та воєнного стану.
  • Сприяти впровадженню в практику роботи гімназії сучасних освітніх технологій, передового педагогічного досвіду вчителів , району, області.
  • Проводити системний, цілеспрямований моніторинг усіх напрямків освітнього процесу.
  • Підвищити особисту відповідальність кожного члена педагогічного колектива за якість та результативність роботи.
  • Продовжити роботу з подальшої інформатизації освітнього процесу, оволодівати інструментами дистанційного навчання. Забезпечити якісне та своєчасне наповнення необхідною інформацією системи управління освітою (ІСУО).
  • Забезпечити виконання плану проходження вчителями курсів підвищення кваліфікації .
  • Створити необхідні умови для активної роботи з обдарованими учнями  шляхом залучення їх до участі в інтелектуальних конкурсах, предметних олімпіадах різних рівнів, змаганнях, роботі МАН  тощо.
  • Продовжити роботу по формуванню в учнів навичок здорового способу життя.
  • Забезпечити соціальний захист учнів та працівників гімназії.
  • Спрямовувати виховну роботу на формування в дітей та молоді любові до Батьківщини, загальнолюдських  якостей.
  • Сприяти формуванню духовно-моральних взаємин між усіма учасниками освітнього процесу, толерантного ставлення до представників інших народів, культур і традицій, до однолітків, батьків, інших людей; вихованню пошани та любові до культурного спадку свого народу та мистецтва, культивуванню кращих рис української ментальності:працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, відповідального ставлення до природи.
  • Активізувати застосування сучасних форм і методів правової та превентивної освіти, формуванню здорового способу життя, фізичного розвитку і культури, спрямованих на формування сталої відповідальної поведінки.
  • Продовжити зміцнювати та вдосконалювати навчально-матеріальну базу, залучивши як бюджетні так і позабюджетні кошти

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.